EKMG101ETD101MJ20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMG101ETD101MJ20S
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
In magazzino : 780
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 265 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 397.5 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF