EKMG250EC3682MMP1S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMG250EC3682MMP1S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.04 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.2032 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6800 µF