EKMH301VNN102MA63U
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMH301VNN102MA63U
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 300V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1 mF