EKMH350VSN103MQ35T
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMH350VSN103MQ35T
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.157" (4.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF