EKMH351LGN222MCC0U
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMH351LGN222MCC0U
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.882" (124.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.882" (22.40mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 6.08 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 mF