EKMH500LGB223MAC0U
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMH500LGB223MAC0U
Descrizione:
CAP ALUM 22000UF 20% 50V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.882" (124.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 9.072 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 mF