EKMH500VND503MBA0N
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMH500VND503MBA0N
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 50000UF 20% 50V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr Chemi-Con
Capacitance 50000 µF