EKMH800VNN103MA63T
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMH800VNN103MA63T
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 80V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF