EKMH800VNN332MA30U
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMH800VNN332MA30U
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.45 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.94 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF