EKMM251VSN102MA40U
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMM251VSN102MA40U
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.47 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 249mOhm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.705 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF