EKMM401VNN221MA25W
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMM401VNN221MA25W
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.13Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KMM
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.573 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF