EKMM401VNN470MP20U
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMM401VNN470MP20U
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 370 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.29Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 529.1 mA @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF