EKMQ100ELL103MLN3S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMQ100ELL103MLN3S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.82 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.9656 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF