EKMR401VSN241AA20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMR401VSN241AA20S
Descrizione:
CAP ALUM 240UF 20% 400V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Chemi-Con
Capacitance 240 µF