EKMR401VSN561MR45T
Chemi-Con
Prodotto No:
EKMR401VSN561MR45T
Descrizione:
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.91 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.7313 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 560 µF