EKRG100ETC221MF09D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKRG100ETC221MF09D
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 154 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KRG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 23 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF