EKWA401ELL560MJ45S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKWA401ELL560MJ45S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH
In magazzino : 1998
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 480 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KWA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 864 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 56 µF