EKWB451ELL121ML35S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKWB451ELL121ML35S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 810 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KWB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.215 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 120 µF