EKXF451ELL100MJ20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKXF451ELL100MJ20S
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
In magazzino : 6359
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 92 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KXF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 230 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF