EKXJ201ELL271MLP1S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKXJ201ELL271MLP1S
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.25 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.8125 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF