EKXJ221ELL151ML25S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKXJ221ELL151ML25S
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 220V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 220 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 845 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.90125 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF