EKXJ251ELL331ML50S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKXJ251ELL331ML50S
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 2.028" (51.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.475 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.31875 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF