EKY-101ELL100MF11D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKY-101ELL100MF11D
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF