EKY-101ETD330MJC5S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKY-101ETD330MJC5S
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF