EKY-160ELL472MLN3S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKY-160ELL472MLN3S
Descrizione:
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
In magazzino : 766
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.9325 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.45 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF
Package Bulk
Impedance 17 mOhms