EKY-250ETS332MM25S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKY-250ETS332MM25S
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.355 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.14 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 19 mOhms