EKYA101ELL6R8ME11D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKYA101ELL6R8ME11D
Descrizione:
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 50 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 125 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6.8 µF
Package Bulk
Impedance 1.4 Ohms