EKYB630ELL681ML201
Chemi-Con
Prodotto No:
EKYB630ELL681ML201
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.35 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KYB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.25 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 28 mOhms