EKYB6R3ELL332MJ30S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKYB6R3ELL332MJ30S
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.6725 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.23 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 27 mOhms