EKYB800ELL121MJ16S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKYB800ELL121MJ16S
Descrizione:
CAP ALUM 120UF 20% 80V RADIAL
In magazzino : 3650
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 312 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KYB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 780 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 120 µF
Package Bulk
Impedance 100 mOhms