EKYC500ELL202ML30S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKYC500ELL202ML30S
Descrizione:
CAP ALUM 2000UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 35
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.148 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.58 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2000 µF