EKZE100ETC101ME11D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZE100ETC101ME11D
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KZE
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 300 mOhms