EKZE101EC3471MLN3S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZE101EC3471MLN3S
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 925 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.85 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 32 mOhms