EKZE160ETC331MHB5D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZE160ETC331MHB5D
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 380 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 760 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 72 mOhms