EKZE500ETS821ML20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZE500ETS821ML20S
Descrizione:
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.638 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.73 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 23 mOhms