EKZE630EC3681MK40S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZE630EC3681MK40S
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.68 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 21 mOhms