EKZE630ELL471ML20S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZE630ELL471ML20S
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
In magazzino : 5429
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 32 mOhms