EKZE800ELL151MK16S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZE800ELL151MK16S
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 80V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 750 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 110 mOhms