EKZG100ELL152MH20D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZG100ELL152MH20D
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.122 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KZG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.87 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 21 mOhms