EKZH100ELL152MH20D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZH100ELL152MH20D
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 846 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KZH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.41 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 33 mOhms