EKZH160ETD221MF11D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZH160ETD221MF11D
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 250 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 110 mOhms