EKZN100ELL123ML40S
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZN100ELL123ML40S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 12000UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.893 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KZN
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.58 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF
Package Bulk
Impedance 13 mOhms