EKZN100ELL151ME11D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZN100ELL151ME11D
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 12 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KZN
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 450 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 380 mOhms