EKZN100ELL561MHB5D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZN100ELL561MHB5D
Descrizione:
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 600 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 9000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.2 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 560 µF
Package Bulk
Impedance 75 mOhms