EKZN101ELL180MF11D
Chemi-Con
Prodotto No:
EKZN101ELL180MF11D
Descrizione:
CAP ALUM 18UF 20% 100V RADIAL
In magazzino : 980
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 148 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 370 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18 µF
Package Bulk
Impedance 340 mOhms