ELBG350EC3482AMN3S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELBG350EC3482AMN3S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 4800UF 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance 0%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.975 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series LBG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4800 µF
Package Bulk
Impedance 24 mOhms