ELBV250ELL852ALN3S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELBV250ELL852ALN3S
Descrizione:
CAP ALUM 8500UF 30% 25V RAD TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance 0%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.1675 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series LBV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.55 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 8500 µF