ELHS451VSN331MQ50S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELHS451VSN331MQ50S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.56 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LHS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.2308 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF