ELHS4H1VSN151MR25S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELHS4H1VSN151MR25S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 475V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 475 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.01 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LHS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.4443 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF