ELXM401VSN101MP30S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXM401VSN101MP30S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
In magazzino : 600
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 700 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LXM
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.001 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF